INFO: +420 571 452 210 | podatelna@jablunka.cz
Dnes je 27. května 2024 a svátek má Valdemar 22°C | Zítra Vilém 23°C

Jablůnecký velikonoční jarmark

5. dubna 2024 | Jablůnka

Nadpis článku

Zelený čtvrtek jsme v Jablůnce oslavili již tradičním velikonočním jarmarkem. Jednalo se o  7. ročník.

S ohledem na rekonstrukci výletiště  se letos konal zcela výjimečně v tělocvičně.  Děkujeme všem, kteří si přišli užít jarmark i do vnitřních prostor. Celý jarmark podkreslovala cimbálová muzika pana Jiřího Nechanického.

Návštěvníci si mohli zakoupit mnoho zajímavých velikonočních dekorací a doplňků, šité hračky, šperky, kovářské výrobky a výborné sýry. V rámci tvořivých dílniček jste mohli vyzkoušet zdobení perníčků, vyfouknutých vajíček, dřevěných zajíčků nebo výrobu krásných zápichů.

Tvořivá stanoviště byla i v sálu, u manželů Hutěčkových jste si mohli zkusit sami vyřezat zvířátko nebo jiný motiv ze dřeva, u Viery Kranz vyrobit plstěná zvířátka a u Michala Olivy uplést tatar.

Pro dospělé bylo připraveno vynikající zelené pivo z Minipivovaru Pod Pralesem ve Velkých Karlovicích a výborná kyselice a pravé italské těstoviny. Pro děti potom byly připraveny párky v rohlíku a fantastická cukrová vata. Vynikající perníčky na zdobení zajistila ZŠ Jablůnka. Moc děkujeme.

O kulturní vystoupení se letos postarala MŠ i ZUŠ Jablůnka, která předvedla taneční i pěvecké vystoupením. Pro vystupující děti byly připraveny sladké odměny, které rozdával maskot celého jarmarku velký bílý zajíc.

Výtěžek z dobrovolného vstupného byl použit na úhradu části nákladů všech řemeslníků, kteří se postarali o zajímavý a tvořivý program pro děti i dospělé.

Děkujeme všem, kteří se s námi na jarmarku podíleli, děkujeme také zaměstnancům obecního úřadu za postavení pódia pro cimbálovku a rozmístění stolů a židlí a velké poděkování patří sponzorům, kteří nám umožnili tuto akci zorganizovat a vylepšit. Děkujeme také všem prodejcům a řemeslníkům, kteří předváděli svou zručnost a samozřejmě všem návštěvníkům jarmarku, bez kterých by to prostě nemělo smysl.

Denisa Čižmářová

 

Fotogalerie 90 fotek

+84

Sledujte nás i na sociálních sítích

Aplikace Digiregion